Ana sayfa

Shanghai Juyi Electronic Technology Development Co., Ltd Kalite kontrol

Müşteri yorumları
Mükemmel müşteri hizmetleri ve her şey zamanında geldi. Ürün kaliteli bir işti.

—— Malik William

Harika ürün ve duyarlılığımızdan çok memnunuz. Birden çok kez satın aldık ve çok memnun kaldık.

—— Matheus Potter

Ben sohbet şimdi
qc profili
Yüzey montaj bileşenleri, yeniden akış işleminden sonra yerinde lehimlendiğinde, PCBA'nın tamamlanmasına dayanmayan ve monte edilen kartın işlevsellik açısından test edilmesi gerekir. Çoğunlukla, yeniden akış işlemi sırasında hareket, düşük bağlantı kalitesine veya tamamen bir bağlantı eksikliğine neden olur. Şortlar da bu hareketin ortak bir yan etkisidir, çünkü yanlış yerleştirilmiş bileşenler bazen devrenin bağlanmaması gereken kısımlarını bağlayabilir.

Inspection and Quality Control Methods | PCBCart

Bu hataları ve yanlış hizalamaları kontrol etmek, birkaç farklı muayene yönteminden birini içerebilir. En yaygın denetim yöntemleri şunlardır:


• Manuel Kontroller : Yaklaşan otomatik ve akıllı üretim geliştirme eğilimine rağmen, PCB montaj işleminde manuel kontroller hala güvenmektedir. Küçük partiler için, bir tasarımcı tarafından yapılan şahsen görsel inceleme, yeniden akıtma işleminden sonra PCB kalitesini sağlamak için etkili bir yöntemdir. Bununla birlikte, bu yöntem, denetlenen panoların sayısı arttıkça giderek daha pratik ve yanlış bir hal almaktadır. Bu kadar küçük parçalara bir saatten fazla bakmak, optik yorgunluğa yol açarak daha az doğru denetime neden olabilir.


• Otomatik Optik Muayene : Otomatik optik muayene, daha büyük PCBA partileri için daha uygun bir muayene yöntemidir. AOI makinesi olarak da bilinen otomatik optik inceleme makinesi, PCB'leri "görmek" için bir dizi yüksek güçlü kamera kullanır. Bu kameralar lehim bağlantılarını görüntülemek için farklı açılarda düzenlenmiştir. Farklı kalitede lehim bağlantıları ışığı farklı şekillerde yansıtır ve AOI'nin daha düşük kaliteli bir lehimi tanımasını sağlar. AOI bunu çok yüksek bir hızda yapar ve göreceli olarak kısa sürede yüksek miktarda PCB'yi işlemesine izin verir.

• X-ışını İncelemesi : Yine bir başka inceleme yöntemi de x-ışınıdır. Bu daha az yaygın bir muayene yöntemidir - daha karmaşık veya katmanlı PCB'ler için en sık kullanılır. X ışını, izleyicinin katmanları görmesini ve olası gizli sorunları tanımlamak için alt katmanları görselleştirmesini sağlar.

Arızalı bir kurulun kaderi, PCBA şirketinin standartlarına göre değişiyor; bunlar temizlenip yeniden işlenmeleri veya hurdaya çıkarılmaları için geri gönderilecek.

Bir denetim bu hatalardan birini bulup bulmasa da, işlemin bir sonraki adımı, yapılması gereken şeyi yaptığından emin olmak için parçayı test etmektir. Bu, PCB bağlantılarının kalite açısından test edilmesini içerir. Programlama veya kalibrasyon gerektiren panolar, uygun işlevselliği test etmek için daha da fazla adım gerektirir.

Bu denetimler, olası sorunları tanımlamak için yeniden akış işleminden sonra düzenli olarak gerçekleşebilir. Bu düzenli kontroller hataların en kısa sürede bulunmasını ve düzeltilmesini sağlayabilir; bu, hem üreticinin hem de tasarımcının zaman, işçilik ve malzeme tasarrufu yapmasına yardımcı olur.

İletişim bilgileri
Shanghai Juyi Electronic Technology Development Co., Ltd

İlgili kişi: Mr. Amigo Deng

Tel: +86-18994777701

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)